Bana Bir Şeyhler Oluyor

100
( HD ) Odnok OpenloadYorum yap
MEGAPARİ'YE ÜYE OLANA YATIRIMI KADAR BONUS! %100 PARA YATIRMA
135.030 views
Film Bilgileri
Bana Bir Şeyhler Oluyor
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (35 votes, average: 4,46 out of 5)
Loading...
 • Ülke
 • Yapım Yılı
 • IMDb Puanı
 • Kategori
 • Film Dili
 • Orijinal Adı: Bana Bir Şeyhler Oluyor

  Film Süresi: 2 saat 29 dakika

  Yönetmen: Yılmaz Erdoğan

  Oyuncular: Tolga Çevik, Demet Akbağ, Binnur Kaya, Altan Erkekli, Yılmaz Erdoğan

  Filmin Konusu-

  Anlatacaklarım var! Vaaz vermek değil niyetim, duyduğumu söylemek. Söylemeye değer şeyler duyuyorum zira. Belki hayatı daha yaşanır kılmak için ya da belki sade, ama sade anlatmak için… Sen anlat dedi Tanrı bana, anlaşılsın diye değil, hiçbir mükafat istemeden anlat… Çünkü bir mükafattır artık bir anlatıcıya doğru düzgün anlaşılmak! Sen anlat dedi… Sen sade anlat! Umudu hatırlatsın diye umutsuzluğu, çareye yol açsın diye çaresizliği anlat… Ders verme dedi kimseye, çünkü hoca denmez öğrenmesini bitirene. Çırakları olan bir çıraktır usta, olsa olsa… Sen anlat dedi bana Tanrı, sen sade anlat…”Bu sözler Hilmi Duran’a ait. Kendisi Yılmaz Erdoğan’ın kalem aldığı, “Bana Bir Şeyhler Oluyor” adlı oyunun esas adamı. Her gün televizyonlarda hikayelerini seyrettiğimiz, gazetelerin üçüncü sayfalarında karşımıza çıkan insanlardan biri o. Ve anlatacak traji-komik bir hikayesi var. Yılmaz Erdoğan’ın en iyi oyunlarından biri olan, Bana Bir Şeyhler Oluyor, ülkemizde yaşanan ekonomik kriz öncesini ve sonrası anlatılıyor. HDFilmcehennemizle iyi seyirler diler.

  Yorumlar Film Hakkındaki Düşüncelerinizi Paylaşın
   

  “Bana Bir Şeyhler Oluyor” filminde 4 Yorum bulunuyor.
  1. N - 3 sene önce demiş ki:

   Çok güzeldi mutlaka izlenmeli

  2. filozof - 3 sene önce demiş ki:

   Bir eser yıllar sonra izlenip hala msj verme tazeliğini koruyorsa o sanattir

  3. şahin dikmen - 2 sene önce demiş ki:

   Bir eser yıllar sonra izlenip hala msj verme tazeliğini koruyorsa o sanattir çok dogru bir söz düşünmek için parmaklarınız la kafanızı kaşımanız gerekmez zira o parmaklarınızla kimi zaman burnunuzda da kullanıyorsunuz

   lafın özü sanat işte bu

  4. Çırak - 2 sene önce demiş ki:

   Bu eser için söylenecek övgü dolu çok söz var ama birini söylesem diğerine haksızlık etmiş olurum. Kaç defa izledim sayısını unuttum ama hafızamın en derinlerinde yer etmiş muazzam bir başyapıt bana göre. Keşke tiyatro zamanlarında aklım yetseydi de canlı izleyebilseydim.