Kader

15
( HD ) Odnok Openload FragmanYorum yap
MEGAPARİ'YE ÜYE OLANA YATIRIMI KADAR BONUS! %100 PARA YATIRMA
65.223 views
Film Bilgileri
Kader
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (5 votes, average: 3,60 out of 5)
Loading...
 • Ülke
 • Yapım Yılı
 • IMDb Puanı
 • Kategori
 • Film Dili
 • Orijinal Adı: Kader

  Film Süresi: 1 saat 43 dakika

  Yönetmen: Zeki Demirkubuz

  Oyuncular: Erkan Can, Vildan Atasever, Zeki Demirkubuz, Engin Akyürek, Settar Tanrıöğen, Ufuk Bayraktar, Müge Ulusoy, Mustafa Uzunyılmaz

  Filmin Konusu-

  Bekir Uğur’a aşıktır. Uğur Zagor’u sevmektedir, Zagor ise suç işlemeyi. Zagor hapisten çıkar. Boğucu bir yaz gecesi aksilikler birbirini takip edince mahallede cinayet işlenir. Aynı gece Uğur da kaybolur. Bu cinayet, o güne kadar genç ve zengin Cevat’ın koruması altında yaşayan Uğur’un genç ve güzel annesi, felçli babası ve küçük erkek kardeşi için zor ve karanlık günlerin habercisi olsa da, Uğur’a delicesine aşık olan Bekir’in kurtuluş umudu olur. Ailesinin bulduğu bir kızla evlenip, yeni bir yaşama başlar. Ama aylar sonra, Zagor’un İzmir’de iki polisi öldürüp yakalanması ve Uğur’un İstanbul’a dönmesiyle yeni bir umut belirince, bu acımasız aşkın peşinde yıllar yılı sürecek amansız bir takip başlar. Bekir, taşra pavyonlarında, üçüncü sınıf otel odalarında, esrar alemlerinde Uğur’un izini sürer. Vurulur geri dönmez. Kovulur gitmez. Aşağılanır, gururu kırılır aldırmaz. Uğur şehir şehir, hapishane hapishane Zagor’un ardından sürüklenmekte, Bekir de sadık, inatçı bir köpek gibi Uğur’un peşinde gitmektedir. Bir çift göz, edalı bir yüz uğruna herşey tükenip yok olurken, aşk avuçlara basılan sigaraların ateşiyle, acı ile, yoksukluk, gözyaşları ve kötülük ile büyür. Yuvalar yıkılır,çocuklar öksüz kalır ama masumiyet hiç yitirilmez. Kader toplamda 10 ödül almıştır. Antalya Altın Portakal Film Festivalinde ve Nuremberg Film Festivalinde En iyi film ödüllerini almıştır. HDFilmcehennemizle iyi seyirler diler.

  Yorumlar Film Hakkındaki Düşüncelerinizi Paylaşın
   

  “Kader” filminde 2 Yorum bulunuyor.
  1. fusus - 6 sene önce demiş ki:

   izlemek boşa zaman kaybı.bol küfürlü,bol kötü örnek oluşturacak davranışlar.hiç bir eğitici yanı yok.toplumu gençliği yozlastırmaya yönelik bir film özellikle gençlere tavsiye etmem.

  2. kadere sowus - 10 ay önce demiş ki:

   o kadar sinirlıyım kı anlatmaya kelimeler yetmez. film harıka bir iilm ama adama çok sinir oldum. vefasız pezevenk. allak belanı versin xd bir kere düddana gelen müsteri icin ta sinopa kkarsa mı gidilir medeniyetsiz aptal oç karıyı cocugu basıbos bıraktı bi de. allah dusmanıma boyle koca vermesin. karı da ondan daha salak. tencere kapak.